تبلیغات
سریعترین روش کسب درآمد اینترنتی - یادداشت ویژه: چگونه تیم قهرمان جهان بسازیم؟

http://qwqw3698.com/nabimages/HB/13921021181211Live_Preview_Note_Videohive.gif
یادداشت ویژه: چگونه تیم قهرمان جهان بسازیم؟
پنجشنبه 2 مرداد 1393 ساعت 04:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست مدیر سایت | ( نظرات )
آی اسپورت- آنگلا مرکل پس از رسیدن آلمان به فینال، دیدارش با ناندرا مودی نخست وزیر هند را لغو کرد تا فینال را از نزدیک ببیند

ده سال پیش، تقریبا در همین روزها، تیم ملی فوتبال آلمان در لیسبون به دیدار جمهوری چک رفت، در گروه چهارم جام ملتهای اروپا. چک با شش امتیاز صدرنشین گروه بود و آلمان با دو مساوی با هلند و لتونی در جای دوم. هلند که فقط یک امتیاز داشت، همزمان در براگا با لتونی مسابقه می‌داد.


آلمان برای اینکه صعودش را قطعی کند باید برنده از زمین بیرون می‌آمد، کاری که برای نایب قهرمان جهان دور از دسترس به شمار نمی رفت. آلمان یک بر صفر با گل بالاک پیش افتاد. با توجه به اینکه هلند از لتونی پیش افتاده بود، آلمان باید پیروزی را حفظ می‌کرد، اما نتوانست و دو بر یک شکست خورد.

هلند سه بر صفر لتونی را برد و پشت سر جمهوری چک به دور بعد رفت. آلمان بدون برد و با دو امتیاز در مرحله گروهی حذف شد.

فردای آن روز رودی فولر، سرمربی وقت آلمان استعفا کرد. یک ماه بعد یورگن کلینزمن جای او را گرفت: "آلمان باید بعد از جام ملتهای اروپا در پرتغال، فوتبال خود را بازسازی می کرد. ما حتی یک بازی را هم نبردیم و از گروه خود صعود نکردیم. همان تابستان من قبول کردم به همراه دستیارم یوآخیم لوو سرمربی آلمان باشم. من و یوگی روند نوسازی کامل فوتبال آلمان را شروع کردیم. ما به همه اعلام کردیم که می خواهیم از زیربنا شروع به ساختن کنیم.


http://s5.picofile.com/file/8113786876/19.gif


برای این کار ما از همه نظرخواهی کردیم. برای بازیکنان و مربیان آلمانی کارگاه برگزار کردیم و از آنها خواستیم به سه سوال اصلی پاسخ دهند: دوست دارید چگونه بازی کنیم، دوست دارید بازی شما در چشم بقیه دنیا چگونه باشد و دوست دارید بازی شما در نظر مردم آلمان چگونه باشد. بر اساس نتایج این بررسی‌ها یک طرح پیشنهادی تدوین کردیم که ده دوازده نکته داشت. ما اعلام کردیم که قصدمان یک بازی تهاجمی و سریع است، به همراه در دست گرفتن ابتکار عمل در بازی. ما یک دستور العمل برای فوتبال آلمان نوشتیم و آن را به فدراسیون فوتبال و بوندس لیگا ارائه کردیم. من یک قرارداد دو ساله داشتم و نمی توانستم این برنامه را اجرا کنم بنابراین از تیم زیر ۲۱ سال خواستم تا اجرای آن را به عهده بگیرد."

کلینزمن می‌گوید در ابتدا عقاید او خریدار چندانی نداشت و باشگاه ها و رسانه‌ها حمایتی از او نمی‌کردند، اما تقریبا دو سال بعد همه از جمله بازیکنان به روش او معتقد شدند، به خصوص بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ و موفقیت نسبی آلمان.

من بعد از دو سال جنگیدن با مقاومت‌ها، خسته شده بودم، اما این را برای فدراسیون فوتبال آلمان روشن کردم که یوگی باید جای من را بگیرد و کاری را که شروع کرده‌ایم به انجام برساند."

سه سال بعد (۲۰۰۹) تیم زیر ۲۱ سال آلمان قهرمان اروپا شد. تیم زیر ۲۱ سال آلمان در سال ۲۰۰۹ در فینال قهرمانی اروپا انگلیس را چهار بر صفر شکست داد. شش بازیکن آن تیم (نویر، بواتنگ، هوویدس، هوملز، خدیرا، اوزیل) در این جام جهانی به عنوان بازیکن اصلی بازی کردند. از آن تیم انگلیس فقط یک بازیکن در جام جهانی برزیل بود (جیمز میلنر) که ۷۵ دقیقه در بازی آخر این تیم با کاستاریکا، که حذف انگلیس پیش از آن قطعی شده بود، بازی کرد.

یوآخیم لوو می‌گوید "در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ فوتبال آلمان در وضعیت بسیار بدی بود. ما اقدام به سرمایه‌گذاری کردیم و از نظر فنی بهتر شدیم."

فدراسیون فوتبال آلمان اما در سال ۲۰۰۱ متوجه شد که باید فلسفه و نگرش خود را به نحوی اساسی متحول کند.

کارشناسان فوتبال آلمان سفر به دور دنیا را آغاز کردند تا روش‌ها و سیستم‌های مختلف را شناسایی و از بهترین‌های آنها الگوبرداری کنند.

کار برای اصلاح نظام پرورش بازیکن شروع شد. فوتبال آلمان مدت‌ها بود که دیگر بازیکن طراز اول پرورش نمی‌داد و تیم ملی این کشور به شدت کمبود بازیکن مستعد داشت.

باشگاه ها آلمانی به این نتیجه رسیدند که سرمایه گذاری در پرورش بازیکن با استعداد و تکنیک بومی به نفع همه است.

تمام باشگاه ها موظف به داشتن آکادمی فوتبال شدند و یک نظام استعداد یابی مدون در سطح ملی به کار گرفته شد.

هزار مربی نیمه وقت در ۳۳۶ نقطه آلمان کار یافتن نوجوانان بااستعداد ۸ تا ۱۴ ساله را به عهده گرفتند. تمام این مربیان می‌باید حداقل مدرک مربی‌گری درجه دوم و در استعدادیابی تخصص می داشتند.

رابین دات مدیر فنی فدراسیون فوتبال آلمان می‌گوید: "ما کشوری با هشتاد میلیون جمعیت هستیم، اما هیچکس به این همه استعداد توجهی نمی‌کرد... اما حالا ما به هر استعدادی توجه می کنیم."

تمام باشگاه های دسته یک و دو بوندس لیگای روش پروش بازیکنان جوان و فوتبال پایه را کاملا متحول کردند و همه با هم در اقدامی هماهنگ برنامه نوسازی فوتبال آلمان را با تکیه بر پروش بازیکنان از سنین پایین ادامه دادند.

از سال ۲۰۰۱ تا به حال باشگاه‌های آلمان یک میلیارد دلار در آکادمی های فوتبال خود هزینه کرده اند. یک میلیارد یورو هم صرف بهبود تجهیزات، امکانات و تاسیسات شده است.

حال تیم جوان آلمان قهرمان شده و بازیکنان مستعد مرتب به عرصه می رسند.
مرد مریض اروپا

درست وقتی که نمایش فاجعه بار آلمان در یورو ۲۰۰۰ ملتی را سرخورده کرد، آلمان لقبی تازه پیدا کرده بود "مرد مریض اروپا."

اما این لقب به دلیل فوتبال بیمار به این کشور داده نشده بود، مشکل بیماری اقتصاد بود.

اکونومیست در آن زمان نوشت: "تمام خبرهای بد اخیرا از بزرگترین اقتصاد اروپا به گوش رسیده است، رشد پایین اقتصادی، بیکاری بالا، کسری بودجه بی سابقه و اعتراض های عمومی. روند اصلاحات بویژه در بخش شرقی کشور بسیار کند است."

اکونومیست می نویسد که در سال ۲۰۰۵ آلمان دیگر مرتبا با لقب "مریض اروپا" نامیده می شد.

اما از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ تعداد بیکاران از ۵ میلیون به سه میلیون نفر کاهش پیدا کرد، صادرات در سال ۲۰۱۱ به رقم بی سابقه ۱.۷۳۸ تریلیون دلار رسید که نیمی از تولید ناخالص ملی آلمان است و با وجود بحران یورو، اقتصاد و اشتغال در آلمان تقویت شده است و الان به این کشور لقب "فوق ستاره" اقتصادی داده‌اند.

اما فوق ستاره اقتصاد مثل فوق ستاره‌های فوتبال یک شبه متولد نشده بود. آلمان در شروع قرن بیست و یکم به این نتیجه رسیده بود که باید تحولی اساسی در اقتصاد خود ایجاد کند و فلسفه و نگرش تازه‌ای به نیروی کار، تامین اجتماعی و صنعت داشته باشد.

در سال ۲۰۰۲ اقتصاددان آلمانی پیتر هارتز طرحی را برای اصلاح بازار کار تدوین کرد که به اصلاحات هارتز معروف شد. این اصلاحات اساس طرح اقتصادی معروف به "دستور کار ۲۰۱۰" بود که گرهارد شرودر، صدراعظم وقت آلمان در سال ۲۰۰۳ به پارلمان این کشور ارائه کرد.

آخرین مرحله طرح هارتز درست در ابتدای سال ۲۰۰۵ به اجرا در آمد که تامین اجتماعی و بازار کار آلمان را متحول کرد. در آن زمان تقریبا چهار ماه بود که یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی آلمان شده بود و تقریبا ده ماه بعد بود که آنگلا مرکل به عنوان نخستین صدراعظم زن آلمان به قدرت رسید.

حال "مرد مریض اروپا" با اصلاحات اقتصادی رو به بهبودی می‌رفت.

نوعی نظام اقتصادی سرمایه داری اما مسئول شکل گرفت که شاید نسبت به دولت رفاه پیش از آن، سختگیرانه‌تر بود، اما اساس آن بر رقابت عادلانه، برنامه‌ریزی درازمدت و حمایت از نیروی کار بود.

قوانین کار بیش از آنکه بر مبنای رابطه دولت با بازار تعیین شود بر اساس رابطه کارفرما و نیروی کار و رابطه صنایع و اتحادیه‌های صنفی شکل گرفت. اساس کار بر این بود که کارکنان باید از بهبود شرایط و رونق اقتصادی سهم ببرند. از سال ۲۰۰۶ آلمان در جام جهانی و جام ملتهای اروپا یا به فینال رسید یا به نیمه نهایی.

همانطور که تحول فوتبال در آلمان از مدتی پیش شروع شده بود، اما یورگن کلینزمن و یوآخیم لوو سمبل آن شدند، اصلاح نظام اقتصادی هم از مدتی پیش در آلمان شروع شده بود اما آنگلا مرکل نماد آن شد.

شاید از این بابت است که خانم مرکل با این اشتیاق تیم ملی آلمان را دنبال می‌کند. خانم مرکل به تمام بازیکنان آلمان پیامک می‌زد و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کرد یا پیروزی را به آنها تبریک می‌گفت.

او برای فینال جام جهانی برزیل خود را به ریودوژانیرو و ورزشگاه ماراکانا رساند و بعد از قهرمانی آلمان در رختکن این تیم حاضر شد.

در حالیکه در آلمان برخی شک داشتند که این تیم توان گذر از پله آخر را داشته باشد و نگران بودند که مثل چهار تورنمنت قبلی در قدم آخر کم بیاورد، او از تیم آلمان کاملا حمایت کرد و گفت که به کارآیی "سیستم" اعتماد دارد.

شاید همزمانی احیای فوتبال آلمان و اقتصاد این کشور تصادفی باشد، اما تردیدی نیست که تمام برنامه‌ریزان، مربیان و اهل فن در سراسر دنیا اکنون مقصدشان آلمان است تا از "پیشرفته ترین سیستم پرورش بی وقفه بازیکن طراز اول" که به غایت سنجیده و هوشمندانه طراحی شده الگو برداری کنند.

با وجود رکود اقتصاد جهانی در چند سال اخیر و در حالی که بیشتر کشورهای اروپایی این روزها از نظر اقتصادی به نفس نفس افتاده‌اند، اقتصاددانان هم باید سری به آلمان بزنند تا ببینند چگونه در اقتصادی با توان رقابت بالا در سطح جهانی، می‌توان همچنان به رعایت حقوق و رفاه نیروی کار حساس بود.

قهرمانی آلمان در جام جهانی برزیل از هر حیث منطقی و حتی زیبا بود. برنده اصلی در این میدان بیشتر از آلمان، خود فوتبال بود.


منبع »»»» http://isport.ir

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
خرید لوازم جانبی خودرو
خرید  مینی كولر رومیزی USB
نویسندگان

 دستگاه لاغری شکم و پهلو RevoFlex

مجمـوعــه لباس هـای مجلـسی و مهـمانی | در مهمانی های بدرخشید
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :


http://s5.picofile.com/file/8104889368/fal_rozane_1.gif

خرید آموزش تصویری ورزش پیلاتس خرید آموزش خیاطی با الگو خرید آموزش تعمیرات موتور سیکلت خرید مجموعه عظیم موبایل باکس 2013 خرید ژورنال جدید لباس بانوان خرید مجموعه آموزشی آشپزی آسان  مینی پنکه 5 پره ASD MiniFan خریدآموزش کارآفرینی در هفت گام آموزش تصویری رساله توضیح المسائل خرید پابند طرح فیروزه خرید آشپزی در 15 دقیقه خرید شكم بند هات شیپر خرید آموزش صفر تا صد برنامه نویسی وب با HTML5 و CSS3 خرید آموزش تصویری آرایشگری زنانه